Në M&Sillosi, vizioni ynë është që të jemi të njohur në vend por edhe në Evropë nga konsumatorët, komunitetet dhe njerëzit. Ne gjithmonë e bëjmë të pamundurën për t’u ofruar vlerat më të larta të produkteve dhe prodhimit të M&Sillosit..

M&Sillosi

Na ndiqni në:
+381 (0) 29 633 733
Title Image

Blog

Shtrudel shtëpie

Përbërësit per 8 persona
600 gr miell
200 ml ajke e thartë
200 gr gjalpë
1 pluhur pjekurinash
Plus:
reçel
sheqer pluhur
Hapi 1
  • Formojmë brumin me të gjithë përbërësit
Hapi 2
  • Brumin e formuar e prejmë për së gjati në katër pjesë, duke mbushur secilën me recelin e dëshiruar. Secilën pjesë të brumit më pas e palosim mirë dhe e prejmë në copa të vogla (shtrudel).
Hapi 3
  • Shtrudelin e përgatitur e pjekim në furrën e parangrohur në 200 gradë derisa të marrë një ngjyrë të bukur.
Hapi 4
  • E kam përfunduar këtë hap
  • Pas pjekjes e spërkasim me sheqer pluhur.

Ju bëftë mirë.