Në M&Sillosi, vizioni ynë është që të jemi të njohur në vend por edhe në Evropë nga konsumatorët, komunitetet dhe njerëzit. Ne gjithmonë e bëjmë të pamundurën për t’u ofruar vlerat më të larta të produkteve dhe prodhimit të M&Sillosit..

M&Sillosi

Na ndiqni në:
+383 (0) 29 633 733
Title Image

Blog

Kulaç me kajmak

Përbërsit:

  • 1 kg miell FINNESA,
  • Një lugë e vogël kripë,
  • 50 g tharmë të freskët,
  • kajmak

Përgatitja:

Në miell shtoni tharmin e ardhur dhe kripën dhe ngjishni me gjysmë litri ujë të vakët derisa të bëhet mesatarisht e butë.

Lëreni të qëndrojë (më së miri është që ta ngjishni dy herë), pastaj ndani në formë topthash të madhësisë së dëshiruar.

Lyeni me të verdhët të vezëve dhe radhisni në tepsi për pjekje.

Ngjishni fort brumin nga mielli dhe uji, pastaj krijoni disa shirita me kajmak sipër çdo kulaçi.

Piqni dhe kënaquni me bukën e shijshme shtëpiake!