Në M&Sillosi, vizioni ynë është që të jemi të njohur në vend por edhe në Evropë nga konsumatorët, komunitetet dhe njerëzit. Ne gjithmonë e bëjmë të pamundurën për t’u ofruar vlerat më të larta të produkteve dhe prodhimit të M&Sillosit..

M&Sillosi

Na ndiqni në:
Title Image

Lajme

Lajme dhe Ngjarje
  • M&Sillosi merr pjesë në panairin CNR Food Istanbul 🇹🇷 nga datat 4-7 shtator 2019. Pjesëmarrës në këtë panair janë 50,000 vizitorë nga 90 vende të ndryshme të botës. M&Sillosi do të jetë prezent me produktet e miellit. 🍞

  • Këtë javë kompania e mirënjohur për prodhimin e miellit “M&Sillosi” nga Xërxa ka arritur të lansoj brendin e vet miell Finnesa Tipit 400 si dhe Finnesa Integral, duke filluar bashkëpunimin me kompaninë MAC-AAA FREIGHT AND LOGISTICS LLC me seli në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe. Kompani kjo e mirënjohur për furnizim me produkte ushqimore në Lindjen e Afërt. Me një konkurrencë të pakompromis të kësaj dege të industrisë, prodhuesit kosovarë duke iu falënderuar standardeve të larta te prodhimit e të cilat standarde janë dëshmuar me certifikime ndërkombëtare për kontrollin e kualitetit. Prodhimet

  • Mielli FINNESA dhuron shpërblimin e 10 mijë eurov   Shkurte Berisha është fituese e premisë kryesore prej 10.000 euro në lojën Hap dhe Fito të organizuar nga mielli FINNESA. Shpërblimi është dhuruar më 26 mars. Ajo u shpreh mjaft e lumtur me shpërblimin e fituar . “Jam konsumatore e rregullt e miellit Finnesa, ka qenë ditë e diel kur e kam hap paketimin për të gatuar krepa në të cilin më ka qëllu kuponi i 10.000 euro, prej gëzimit të madh kam vazhdu të gatuaj krepat të cilat dolën edhe më të shijshme.” Fituesja

  • Devolli Corporation sërish ndër “Top Eksportuesit e Vitit” Oda Ekonomike e Kosovës, në 55 vjetorin e themelimit të saj, ka shpallur tatimpaguesit dhe eksportuesit më të mirë vendor. Në mesin e “Top Eksportuesve të Vitit” sërish është gjendur njera ndër kompanit më të suksesshme vendore, Devolli Corporation. Devolli Corporation me pronar Shkelqim Devolli vazhdimisht eshte shpërblyer me çmime të tilla. Ajo ka të akredituara të gjitha produktet e saj me çertifikatat më të njohura ndërkombëtare si FDA, BRC, IFS, HACCP, FSSC 2200, etj, duke bërë që keto produkte tashmë të eksportohen në mëse 17 vende të

  • Në ambientet e M&Sillosi-t të enjten është nënshkruar marrëveshja e bashkëpunimit në mes të përfaqësueseve të kësaj kompanie dhe atyre të Kentucky Fried Chicken (KFC) për furnizim me produktin miell. Melli KFC është produkt enkas i zhvilluar nga M&Sillosi për nevojat e KFC-së. E themeluar në SHBA nga Colonel Harland Sanders, KFC është një ndër rrjetet më të mëdha të restoraneve të ushqimit të shpejtë në botë. Ajo është prezente në 123 vende të botës me 20,000 lokacione në mbarë globin. Ky brend i njohur Amerikan nga viti 2016 ka shtrirë rrjetin

  • Sot me datë 28.06.2017 në ambientet e fabrikës M&Sillosi ishte për vizite një delegacion i lartë i Ushtrisë së SHBA. Ky delegacion, i kryesuar nga Gjenerali Tim Orr, pati mundësinë të njoftohet për së afërmi me aktivitetet e kompanisë të cilat iu prezantuan nga stafi menaxhues. Gjenerali Orr u njoftua në lidhje me sfidat që kompania ka me rastin e sezonit të korrjes që është në prag të fillimit, si dhe me sfidat tjera që përfshinë kjo industri, në theks të veçantë me gjendjen e përgjithshme të bujqësisë në Kosovë dhe

  • Për Z. Feim Popaj, Viti i Ri nuk mund të fillonte më mirë. Ai është fituesi fatlum i FIAT 500 në lojën e madhe shpërblyese. Feim Popaj është fitues i premisë kryesore FIAT 500 në lojen e madhe shperblyese Hap dhe Fito , të organizuar nga mielli FINNESA, gjë që ndodhi më 31 dhjetor pikërisht në naten e ndrrimeve te mot moteve. Ai tregoj se është konsumator i rregullt i miellit Finnesa dhe fitimi i vetures Fiat 500 ishte i pa besueshem deri në momentin kur mori shperblimin. "Nuk isha në shtëpi,

  • Pitja ështe gjithmonë një ushqim i preferuar dhe i konsumuar masivisht. Përbërësit: – 5 mollë të mëdha (qëroni dhe pritni në katrorë), – 100 g sheqer, – 1 lugë miell, – 100 lugë kanellë. Për brumë: – 15 g drithëra të përziera, – 150 g miell, – 150 g sheqer, – 1 pako gjalpë, – Gjysmë luge të vogël pluhur për ëmbëlsira, – Një grusht arra të grira, bademe dhe lajthi (sipas dëshirës). Përgatitja: 1. Ngroheni furrën në 200 gradë celsius. 2. Në një enë përzieni mollët, sheqerin, miellin dhe kanellën. Qitni në tepsi në të cilën keni vënë letër për pjekje. 3. Përzieni drithërat e